Zarządzanie kryzysowe w jednostkach samorządu terytorialnego – studia podyplomowe

kierunek studiów podyplomowych: Zarządzanie kryzysowe w jednostkach samorządu terytorialnego

CEL STUDIÓW:

Celem studiów podyplomowych jest przygotowanie specjalistów z zakresu zarządzania kryzysowego skutecznie kreujących i zarządzających działaniami w sytuacjach zagrożeń bezpieczeństwa – życia, zdrowia oraz mienia obywateli RP na szczeblu gminy i powiatu lub aglomeracji miejskiej. Tym samym zakres i tematyka kształcenia obejmie wybrane zagadnienia z zakresu planowania i prowadzenia działań w sytuacji kryzysowej, w tym obejmujących także problematykę ochrony ludności oraz wynikających ze specyfiki środowiska lokalnego.

STUDIA ADRESOWANE DO:

Studia adresowane są do absolwentów wyższych uczelni: pracujących (lub zamierzających podjąć pracę) na stanowiskach związanych z szeroko rozumianym pojęciem zarządzania kryzysowego, kadry kierowniczej administracji samorządowej (gmin, powiatów, województw), a także do osób odpowiadających za problematykę zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego na poszczególnych szczeblach administracji samorządowej.

Absolwent studiów podyplomowych uzyska kwalifikacje do pełnienia funkcji specjalisty ds. bezpieczeństwa publicznego, administratora jednostek antykryzysowych, specjalisty w zakresie obrony cywilnej, doradcy w Sztabie Zarządzania Kryzysowego, inspektora ds. monitorowania zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego, funkcjonariusza służb takich jak: Policja, Straż Graniczna, Straż Miejska, Biuro Ochrony Rządu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zespoły reagowania kryzysowego i inne.

CZESNE (SEMESTR) 1900 zł