Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Dla kandydata

Menu działu

wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka

Studia podyplomowe „wczesna interwencja i wspomaganie małego dziecka" mają na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności związanych z zapobieganiem rozwojowi patologii dzieci poprzez wczesną profilaktykę i interwencję w postaci kompleksowych działań medyczno-edukacyjnych oraz terapii pedagogicznej.

Studia adresowane są do osób posiadających wyższe wykształcenie magisterskie w zakresie pedagogiki, psychologii, logopedii, fizjoterapii i pielęgniarstwa.

Studia trwają trzy semestry. Zajęcia będą prowadzone w formie zjazdów so-botnio-niedzielnych raz w miesiącu. Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zdanie egzaminów przewidzianych w planie oraz złożenie pracy dyplomowej.

Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych z zakresu wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka oraz uzyskują kompetencje do prowadzenia działalności w Poradniach Psychologiczno-Pedago-gicznych, Centrach Diagnostyczno-Rehabilitacyjnych, Specjalistycznych Przychodniach Rehabilitacyjnych, w szpitalach na oddziałach położniczych, patologii noworodka lub neonatologii.

Wykaz przedmiotów:

Blok medyczny:

1. Podstawy rozwoju psychosomatycznego i psychomotorycznego dziecka od poczęcia
2. Neurologiczne podstawy prawidłowego lub patologicznego rozwoju psychomotorycznego dziecka
3. Wprowadzenie do ortopedii szczękowej

Blok logopedyczny:

1. Neurologopedia dziecięca
2. Wczesna interwencja logopedyczna
3. Rehabilitacja logopedyczna dzieci z zespołem wad wrodzonych
4. Diagnoza i terapia zaburzeń mowy u dzieci z rozszczepem podniebienia
5. Palatolalia - wielofunkcyjne zaburzenia mowy

Blok psychologiczny: