Realizacja filmowa i telewizyjna – studia podyplomowe

kierunek studiów podyplomowych: Realizacja filmowa i telewizyjna

CEL STUDIÓW:

Ideą studiów jest przekazanie słuchaczom profesjonalnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu realizacji form filmowych i telewizyjnych. Proponowane przedmioty znajdują się w programach większości szkół filmowych na świecie i – co najważniejsze – prowadzone są przez kadrę związaną bezpośrednio z branżą telewizyjno-filmową. Są wśród niej reżyserzy, operatorzy filmowi, realizatorzy filmowi, realizatorzy tv, montażyści dźwięku i obrazu, producenci i scenarzyści. Studia wypełnione są w większości zajęciami praktycznymi, w ramach których zostaną zrealizowane wspólne projekty filmowe – fabularne i dokumentalne, począwszy od pomysłu poprzez scenariusz, organizację produkcji, realizację zdjęć, montaż i postprodukcję. Uczestnictwo w zajęciach takich jak: scenopisarstwo, reżyseria, produkcja filmowa, historia i język filmu, sztuka operatorska, fotografika, sztuka dokumentu, montaż filmowy, realizacja dźwięku czy zarządzanie zasobami ludzkimi – da studentom z pewnością nie tylko wiele satysfakcji, ale i wiele praktycznych umiejętności, które wykorzystają później w czasie aktywności zawodowej.

STUDIA ADRESOWANE DO:

Studia powstały z myślą o absolwentach szkół wyższych, którzy pracują lub chcieliby w przyszłości związać się z branżą filmową lub telewizyjną.

• Realizacja obrazu filmowego
  • Technika i technologia TV
  • Technologia filmowa
  • Realizacja dźwięku