Psychoterapia ofiar i sprawców przemocy domowej – studia podyplomowe

kierunek studiów podyplomowych: psychoterapia ofiar i sprawców przemocy domowej

Studia podyplomowe z zakresu psychoterapii ofiar i sprawców przemocy domowej mają charakter doskonalący i są kierowane do psychologów, pedagogów, pedagogów specjalnych, pracowników socjalnych, socjologów, prawników, policjantów, kuratorów, lekarzy i osób duchownych. Mogą również stanowić wartościową ofertę dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę i umiejętności z obszaru psychoterapii ofiar i sprawców przemocy domowej. W toku studiów słuchacze będą mieli możliwość zdobycia systematycznej wiedzy m.in.: w zakresie etiologii, przejawów, mechanizmów, rodzajów oraz faz i skutków przemocy domowej. Studia umożliwiają praktyczne przygotowanie absolwentów do realizacji zadań zawodowych w zakresie udzielania kompleksowej pomocy rodzinie z problemem przemocy, a w szczególności do diagnozowania i terapii zarówno ofiar, jak i sprawców przemocy domowej. Przygotowują do udzielania wsparcia psychologicznego dzieciom i dorosłym, do prowadzenia terapii indywidualnej i grupowej, w tym również do sporządzania opinii sądowych. Słuchacze uzyskują praktyczne przygotowanie do prowadzenia działań edukacyjnych i profilaktycznych w zakresie zapobiegania przemocy domowej.

w tym praktyki: 120h