psychomotoryka w całościowym wspieraniu człowieka – studia podyplomowe

kierunek studiów podyplomowych: psychomotoryka w całościowym wspieraniu człowieka

Studia skierowane są do osób zainteresowanych problematyką praktycznego wspierania rozwoju człowieka poprzez psychomotoryczne oddziaływanie ruchowe, wykorzystujące nowatorskie metody i techniki oparte na ruchu rozwijającym, w ujęciu koncepcji psychomotoryki niemieckiej.Umożliwiają słuchaczowi zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności posługiwania się psychomotorycznymi technikami rozwijającymi potencjał ruchowy człowieka. Zdobyte kwalifikacje i praktyczne umiejętności przydatne będą do pracy pedagogicznej z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Wykaz przedmiotów:

• Podstawy psychomotoryki niemieckiej
    • Biomedyczne uwarunkowania rozwoju człowieka
    • Diagnoza psychomotoryczna
    • Motoryka człowieka i patologia ruchu
    • Kształcenie psychomotoryczne
    • Gry i zabawy psychomotoryczne
    • Ekspresja ruchowa i relaksacja w psychomotoryce
    • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
    • Metody i techniki wspierające rozwój ruchowy człowieka
    • Ochrona i promocja zdrowia z dietetyką
    • Wybrane zagadnienia z fizjoterapii
    • Seminarium dyplomowe

Studia mają charakter doskonalący i przygotowują słuchaczy do realizowania zadań doradcy – praktyka, który potrafi optymalnie wykorzystać psychomotoryczne techniki do rozwijania potencjału ruchowego dziecka i człowieka dorosłego, jak również potrafi rozpoznać potrzeby i oczekiwania grupy.