Psychologia w sporcie – studia podyplomowe

kierunek studiów podyplomowych: psychologia w sporcie

Studia mają charakter doskonalący i są adresowane do absolwentów uczelni wyższych, a w szczególności do psychologów, pedagogów, nauczycieli sportu, trenerów i instruktorów wszelkich dyscyplin sportowych, a także do osób angażujących się w działania sportowe i społeczne. Mogą również stanowić wartościową ofertę dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę i umiejętności z obszaru psychologii w sporcie, w tym również do rodziców i opiekunów, którzy chcą wspierać swoich podopiecznych w efektywnych działaniach prowadzonych do osiągania sukcesów w dziedzinie sportu. W toku studiów słuchacze będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności m.in. w zakresie: psychologii sportu, psychologii zachowań społecznych, psychologii rozwojowej, medycyny sportu, dietetyki dzieci, młodzieży i dorosłych, metod i technik wykorzystywanych we wspieraniu i w motywowaniu sportowców oraz zespołów sportowych. Studia umożliwiają praktyczne przygotowanie do realizacji zadań zawodowych w obszarze organizowania optymalnych warunków, wspierania i prowadzenia zawodników oraz zespołów sportowych. Zdobyte w ramach studiów kompetencje dadzą możliwości, które absolwenci mogą wykorzystywać w dotychczas pełnionych rolach zawodowych lub poszukiwać zatrudnienie w instytucjach, szkołach, placówkach i klubach sportowo-rekreacyjnych.

w tym praktyki: 60h