Organizacja i zarządzanie oświatą – studio podyplomowe

kierunek studiów podyplomowych: organizacja i zarządzanie oświatą

KONCEPCJA:

Studia są zgodne z wymogami programowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz nadają dodatkowe kwalifikacje do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie. W przypadku zgłoszenia się odpowiedniej liczby chętnych istnieje możliwość wyodrębnienia specjalistycznych grup, np.: dla pracowników samorządów, osób zainteresowanych egzaminami zewnętrznymi itp.

ILOŚĆ GODZIN:

Zajęcia w liczbie 270 godzin (dwa semestry), w tym 30 godzin praktyki kierowniczej, w tym 200 godzin realizowanych metodami aktywizującymi (warsztatowymi).

Wykaz modułów/przedmiotów

• Podstawy organizacji i zarządzania,
    • Analiza statystyczna w zarządzaniu szkołą,
    • Stosowanie prawa,
    • Komunikacja społeczna,
    • Tworzenie jakościowego programu rozwoju szkoły,
    • Kierowanie zmianą,
    • Rozwój organizacyjny szkoły,
    • Wewnętrzne mierzenie jakości pracy szkoły,
    • Analizowanie wyników zewnętrznych egzaminów i sprawdzianów,
    • WDN w szkole, doskonalenie nauczycieli i ich awans zawodowy,
    • Budowanie zespołu,
    • Edukacja i konkurencja,
    • Szkoła jako instytucja edukacyjna,
    • Wychowanie w szkole,
    • Kierowanie rozwojem pracowników,
    • Praktyki kierownicze,
    • Dzieje Nauczycielstwa Polskiego,
    • Ocenianie pracy nauczyciela,
    • Hospitowanie zajęć, w tym hospitacje diagnozujące.

ILOŚĆ GODZIN 270 w tym praktyka kierownicza
– Wrocław & Świdnica