Kierownie działaniami ratowniczymi – studia podyplomowe

kierunek studiów podyplomowych: Kierowanie działaniami ratowniczymi

CEL STUDIÓW:

W czasie studiów słuchacze ukończą kurs instruktorski pierwszej pomocy FACC i kurs pierwszej pomocy emocjonalnej FACC. Dla ratowników medycznych – punkty edukacyjne.

STUDIA ADRESOWANE DO:

Studia przeznaczone przede wszystkim dla osób pracujących w służbach ratowniczych, które chcą doskonalić praktyczne umiejętności planowania i organizacji akcji ratowniczych podczas różnego rodzaju zdarzeń, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków masowych i katastrof. Do udziału w studiach zapraszamy także wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką organizacji działań ratowniczych.

Podczas studiów słuchacz nabędzie wiedzę i umiejętności w zakresie:

• organizacji działań w wypadkach masowych katastrofach i określania zasady prawidłowej współpracy służb w miejscu zdarzenia
  • opracowywania planów działań ratowniczych dla konkretnej służby oraz planów międzyresortowych z uwzględnieniem zasad dowodzenia i łączności
  • identyfikacji potencjalnych utrudnień i przeszkód już na etapie planowania
  • dokonywania analizy przebiegu akcji ratowniczej oraz oceny skuteczności działań prowadzonych przez poszczególne służby ratownicze
  • koordynacji działań ratowniczych wymagających udziału wielu służb
  • prowadzenia działań ratowniczych i ewakuacyjnych z uwzględnieniem aspektów psychologicznych i konieczności niesienia wsparcia psychicznego
  • profesjonalnej współpracy z mediami obecnymi w miejscu zdarzenia

• Studia trwają 2 semestry, realizowane częściowo w formie e-learningu.

Na zajęcia stacjonarne składa się 6 weekendowych zjazdów, realizowanych w formie osobnych kursów (osoby nie posiadające wykształcenia wyższego lub nie mające potrzeby zrealizowania studiów podyplomowych mogą zapisywać się na pojedyncze kursy). Po każdym ukończonym kursie słuchacz otrzymuje osobne zaświadczenie.