edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z przygotowaniem pedagogicznym – studia podyplomowe

kierunek studiów podyplomowych: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z przygotowaniem pedagogicznym

STUDIA KIEROWANE SĄ DO:

Studia adresowane są do osób, które nie posiadają przygotowania pedagogicznego, chcących zdobyć kwalifikacje do pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola i/lub klas I-III szkoły podstawowej.

KONCEPCJA STUDIÓW:

Studia umożliwiają zdobycie nowoczesnej wiedzy oraz umiejętności i kompetencji merytorycznych, metodycznych i psychologiczno-pedagogicznych niezbędnych do pracy nauczyciela dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Program studiów zgodny jest z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela i obejmuje:

Studia kończą się egzaminem dyplomowym. Studia mają charakter kwalifikacyjny – absolwent uzyskuje uprawnienia do podjęcia pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej. A zgodnie z artykułem 16.1. ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, osoba posiadająca kwalifikacje do pracy w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej, może także być zatrudniona na stanowisku opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym.

Wykaz modułów/przedmiotów

• Moduł przygotowania w zakresie merytorycznym:
    • Podstawy kształcenia językowego
    • Podstawy kształcenia matematycznego
    • Podstawy kształcenia przyrodniczego
  • Moduł przygotowania w zakresie psychologiczno-pedagogicznego:
    • Psychologia rozwojowa i osobowości
    • Psychologia wychowania
    • Szkoła jako instytucja wychowawcza
    • Elementy pedeutologii
    • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
    • Pedagogika przedszkolna